Junioři se letos do nadstavby neprobojovali

04.11.2019 | Matěj Černík

Mužstvo juniorů má za sebou základní část ligy juniorů, kdy ve skupině C obsadili 5. místo. Od postupu do skupiny o postup do extraligy je však dělily pouhé tři body. O výsledcích i situaci v týmu jsme si povídali s trenérem juniorů, Michalem Gandalovičem.

Jak hodnotíte základní část soutěže? Naplnil tým vaše očekávání?

První část soutěže poznamenala velká marodka a zranění, tým se dával dohromady a výsledky tomu odpovídaly. Ve druhé části se sestava stabilizovala, tým podával zlepšené výkony a dokázal, že na postup jsme ambice měli, bohužel o postupu rozhodl první zápas s HC Junior Mělník, nakonec postoupil na náš úkor právě tento soupeř.

Jak vlastně tým funguje? Má dostatek osobností, které jsou schopné posunout i ostatní hráče k lepším výkonům?

V plné sestavě má tým svoji sílu a ve druhé části jsme to dokázali svými výsledky, někteří hráči zaznamenali posun ve své výkonnosti, bohužel nás brzdí časté absence.

Díky přidání 5. třídy mají letos junioři jeden trénink s dorostem a dva s muži, vlastní led nemají. Je to pro ně spíš přínos, nebo je to brzdí? A jak se na to dívají samotní hráči?

Tréninky s A týmem mají své zápory i klady. Často je na ledě i 26 a více hráčů a trénink se tomu musí přizpůsobit, není dost možné pracovat na nácviku v pětkách na celé ploše. Věnujeme se tedy více herním činnostem a kombinacím. Zároveň ale trénink probíhá v dobrém tempu a pro hráče juniorky je to určitě přínos.

Od zrušení krajských lig juniorů před třemi lety se každý rok změnilo rozdělení ročníků v soutěži; letos z mladších kategorií nikdo nepřišel, naopak hráči ročníku 1999 už nastupovat nemohou. Jak to naše juniory ovlivnilo? Je vůbec správné, že se systém soutěží tak často mění?

Určitě by bylo dobré soutěže a rozdělení ročníků na nějakou dobu stabilizovat. Ročník 1999 se ale v dospělých dobře adaptoval. A tým má dostatek kvalitních hráčů a výkonnost jde nahoru. U juniorky naopak musí táhnout tým ostatní ročníky a tím, že odpovědnost leží na nich, je to jen k jejich prospěchu.

Tento víkend začala druhá část soutěže. Máte nějaký cíl, kterého byste chtěl s týmem dosáhnout?

Cíl máme jasný – chceme se poprat o co nejlepší umístění a bojovat o první příčku v nadstavbě. V neděli jsme vykročili správným směrem, hráči podali zodpovědný výkon a přestože jsme díky nemocem a zranění 2 hráčů v utkání dohrávali utkání v 9 hráčích, přivezli jsme z Frýdlantu cenné body za výhru 4:1.

Příští domácí utkání
sobota 18.1. od 17.00 (dor)
HC Smíchov - HC DDM České Budějovice

neděle 19.1. od 10.40 (4. tř.)
Svaz. turnaj.
Soupeři HC Slavia, HC Říčany
neděle 19.1. od 17.00 (dor)
HC Smíchov - HC Domažlice
Muži | Sobota 04.01.2020
HC Sokol Žižkov - HC Smíchov 1913

Junioři | Neděle 12.01.2020
HC Smíchov 1913 - HC Černošice

Dorost | Pátek 17.01.2020
HC Smíchov 1913 - HC Příbram

Starší žáci | Neděle 12.01.2020
HC Poděbrady - HC Smíchov 1913

Mladší žáci | Neděle 12.01.2020
HC Poděbrady - HC Smíchov 1913

5. třída | Neděle 05.01.2020
HC Smíchov 1913 - HC Letci Letňany

Smíchovské lišky nadělovaly radost

Poslední víkend před Vánoci se našim hráčům nadílka povedla. Kromě 5. třídy, kterou uštkla pražská Kobra, braly všechny týmy plný...

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Přejeme všem příjemné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí, zdraví a radosti v roce 2020!

HC Smíchov 1913 vás zve na Týden hokeje

Přijďte v úterý 21. 1. 2020 v 16:30 na zimní stadion Nikolajka na akci Týden hokeje

Vánoční besídka na ledě

Neděle přinesla dvě cenné výhry

Mikuláš na ledě

Dušičkový víkend nám svědčil!

Prvňáci o víkendu vybojovali na domácím ledě svoje první medaile!

Pomozte nám vylepšit náš web

Na Týden hokeje přišlo přes dvacet nových hokejistů

Bannery
Pojď hrát hokej