Junioři se letos do nadstavby neprobojovali

04.11.2019 | Matěj Černík

Mužstvo juniorů má za sebou základní část ligy juniorů, kdy ve skupině C obsadili 5. místo. Od postupu do skupiny o postup do extraligy je však dělily pouhé tři body. O výsledcích i situaci v týmu jsme si povídali s trenérem juniorů, Michalem Gandalovičem.

Jak hodnotíte základní část soutěže? Naplnil tým vaše očekávání?

První část soutěže poznamenala velká marodka a zranění, tým se dával dohromady a výsledky tomu odpovídaly. Ve druhé části se sestava stabilizovala, tým podával zlepšené výkony a dokázal, že na postup jsme ambice měli, bohužel o postupu rozhodl první zápas s HC Junior Mělník, nakonec postoupil na náš úkor právě tento soupeř.

Jak vlastně tým funguje? Má dostatek osobností, které jsou schopné posunout i ostatní hráče k lepším výkonům?

V plné sestavě má tým svoji sílu a ve druhé části jsme to dokázali svými výsledky, někteří hráči zaznamenali posun ve své výkonnosti, bohužel nás brzdí časté absence.

Díky přidání 5. třídy mají letos junioři jeden trénink s dorostem a dva s muži, vlastní led nemají. Je to pro ně spíš přínos, nebo je to brzdí? A jak se na to dívají samotní hráči?

Tréninky s A týmem mají své zápory i klady. Často je na ledě i 26 a více hráčů a trénink se tomu musí přizpůsobit, není dost možné pracovat na nácviku v pětkách na celé ploše. Věnujeme se tedy více herním činnostem a kombinacím. Zároveň ale trénink probíhá v dobrém tempu a pro hráče juniorky je to určitě přínos.

Od zrušení krajských lig juniorů před třemi lety se každý rok změnilo rozdělení ročníků v soutěži; letos z mladších kategorií nikdo nepřišel, naopak hráči ročníku 1999 už nastupovat nemohou. Jak to naše juniory ovlivnilo? Je vůbec správné, že se systém soutěží tak často mění?

Určitě by bylo dobré soutěže a rozdělení ročníků na nějakou dobu stabilizovat. Ročník 1999 se ale v dospělých dobře adaptoval. A tým má dostatek kvalitních hráčů a výkonnost jde nahoru. U juniorky naopak musí táhnout tým ostatní ročníky a tím, že odpovědnost leží na nich, je to jen k jejich prospěchu.

Tento víkend začala druhá část soutěže. Máte nějaký cíl, kterého byste chtěl s týmem dosáhnout?

Cíl máme jasný – chceme se poprat o co nejlepší umístění a bojovat o první příčku v nadstavbě. V neděli jsme vykročili správným směrem, hráči podali zodpovědný výkon a přestože jsme díky nemocem a zranění 2 hráčů v utkání dohrávali utkání v 9 hráčích, přivezli jsme z Frýdlantu cenné body za výhru 4:1.

Příští domácí utkání

Muži | Sobota 03.10.2020