Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Skvělá atmosféra na Nikolajce pomohla mužům k prodloužení vítězné série

19.02.2020 | Matěj Černík

Ve včerejší dohrávce 20. kola krajského přeboru přivítal tým mužů pražskou Hvězdu, která v obou předešlých soubojích vstřelila o dvě branky víc. Tentokrát však smíchovští předvedli jeden z nejlepších výkonů sezony, ke kterému jim pomohla i silná podpora diváků, a zvítězili 5:1.

Utkání, výjimečně pod dohledem hned čtyř sudích, se od počátku odehrávalo v rychlém tempu, oba týmy si hned zkraje vybudovaly řadu šancí, které však ani na jedné straně neskončily vstřelením branky. Jeden z klíčových momentů přišel po šesti minutách hry, kdy domácí čelili téměř minutovému oslabení tří proti pěti. První gól přišel až v 18. minutě, kdy se prosadil Matěj Dongres, později zvolený smíchovským hráčem zápasu.
Rozhodující byla druhá třetina, kterou naši hráči vyhráli 3:0. Dva ze tří gólů měla na svědomí třetí lajna – už potřetí se v sezoně prosadil Patrik Šíma, který za tento tým nastoupil teprve k šestému zápasu, a svůj první gól v sezoně vstřelil i obránce Matyáš Schovánek. Dalšímu obránci, Jaroslavu Spurnému z druhé pětky, se podařilo skórovat dokonce v oslabení.
Hned zkraje třetí třetiny využil přesilovou hru Petr Vecko. I když se necelou minutu poté podařilo hostujícím z brejku snížit, domácí je již do žádné větší šance nepustili a zápas dovedli do úspěšného konce.
„Základem pro úspěch byl obětavý, bojovný a týmový výkon, podložený spolehlivým výkonem brankaře,“ hodnotí utkání trenér Michal Gandalovič. Podobně to viděl i kapitán týmu, Marek Dongres: „Domácí tým předvedl bojový výkon, když postupně soupeři nastřílel 5 gólů a hostujícímu celku se ve třetí třetině podařilo jen lehce korigovat skóre jedinou brankou. Pozitivem bylo, že se gólově prosadily všechny útoky, což bylo založeno na stabilní obraně v čele s výborným brankářským výkonem Matěje Černíka.“
Oba zároveň ocenili podporu diváků, kteří se na zápas přišli podívat. „Sluší se poděkovat všem sledujícím za podporu, včetně našich mladých nadějí, kteří nás přišli podpořit do vzkvétající Niko arény,“ reagoval Michal Gandalovič na to, že kromě rodičů utkání tentokrát sledovali i trenéři a celá řada hráčů z nižších kategorií klubu.
Toto vítězství bylo po výhrách 7:4 v Letňanech a 7:2 se Žižkovem už třetí v řadě, čímž se třetí Hvězdě muži přiblížili na pouhý jeden bod. Do konce sezony jim nyní zbývají už jen čtyři zápasy, ten nejbližší odehrají v sobotu v Berouně. Tak je přijďte podpořit i tam!

 
Utkání
Muži | Sobota 22.02.2020
HC Berounští medvědi - HC Smíchov 1913
3:8 (0:3, 2:2, 1:3)
 
Junioři | Neděle 23.02.2020
HC Smíchov 1913 - SK Sršni Kutná Hora
5:6 sn (3:1, 0:2, 2:2, 0:1)
 
Dorost | Neděle 23.02.2020
HC Domažlice - HC Smíchov 1913
15:2 (6:0, 8:0, 1:2)
 
Starší žáci | Neděle 16.02.2020
HC Benátky nad Jizerou - HC Smíchov 1913
5:5 (2:1, 1:4, 2:0)
 
Mladší žáci | Neděle 16.02.2020
HC Benátky nad Jizerou - HC Smíchov 1913
2:6 (0:2, 0:2, 2:2)
 
5. třída | Pátek 14.02.2020
HC Smíchov 1913 - HC Kobra Praha
2:11 (1:5, 1:5, 0:1)
 
Aktuální články
Prvňáci zakončili sezónu turnajem v Černošicích

Nejmladší hráči HC Smíchov zakončili zkrácenou sezónu vítězstvím. Prvňáci porazili příbramské béčko a vybojovali tak páté místo...

 
Zrušení tréninků a uzavření zimního stadionu

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu jsou od dnešního dne do odvolání zrušeny všechny tréninky, zápasy a další akce klubu, od zítřka...

 
Opatření kvůli šíření koronaviru v ČR

Výbor HC Smíchov 1913 vydává na základě opatření Ministerstva zdravotnictví a dále rozhodnutí prezidenta ČSLH toto opatření: ...

 
Loučení se smíchovským kluzištěm na náměstí 14. října
 
Rekordní Týden hokeje
 
Smíchovské lišky nadělovaly radost
 
Veselé Vánoce a šťastný nový rok!
 
HC Smíchov 1913 vás zve na Týden hokeje
 
Vánoční besídka na ledě
 
Neděle přinesla dvě cenné výhry
 
Bannery
 
HC Smíchov 1913 - kontakt: gandalovic@hcsmichov.cz RSS