Skvělá atmosféra na Nikolajce pomohla mužům k prodloužení vítězné série

19.02.2020 | Matěj Černík

Ve včerejší dohrávce 20. kola krajského přeboru přivítal tým mužů pražskou Hvězdu, která v obou předešlých soubojích vstřelila o dvě branky víc. Tentokrát však smíchovští předvedli jeden z nejlepších výkonů sezony, ke kterému jim pomohla i silná podpora diváků, a zvítězili 5:1.

Utkání, výjimečně pod dohledem hned čtyř sudích, se od počátku odehrávalo v rychlém tempu, oba týmy si hned zkraje vybudovaly řadu šancí, které však ani na jedné straně neskončily vstřelením branky. Jeden z klíčových momentů přišel po šesti minutách hry, kdy domácí čelili téměř minutovému oslabení tří proti pěti. První gól přišel až v 18. minutě, kdy se prosadil Matěj Dongres, později zvolený smíchovským hráčem zápasu.
Rozhodující byla druhá třetina, kterou naši hráči vyhráli 3:0. Dva ze tří gólů měla na svědomí třetí lajna – už potřetí se v sezoně prosadil Patrik Šíma, který za tento tým nastoupil teprve k šestému zápasu, a svůj první gól v sezoně vstřelil i obránce Matyáš Schovánek. Dalšímu obránci, Jaroslavu Spurnému z druhé pětky, se podařilo skórovat dokonce v oslabení.
Hned zkraje třetí třetiny využil přesilovou hru Petr Vecko. I když se necelou minutu poté podařilo hostujícím z brejku snížit, domácí je již do žádné větší šance nepustili a zápas dovedli do úspěšného konce.
„Základem pro úspěch byl obětavý, bojovný a týmový výkon, podložený spolehlivým výkonem brankaře,“ hodnotí utkání trenér Michal Gandalovič. Podobně to viděl i kapitán týmu, Marek Dongres: „Domácí tým předvedl bojový výkon, když postupně soupeři nastřílel 5 gólů a hostujícímu celku se ve třetí třetině podařilo jen lehce korigovat skóre jedinou brankou. Pozitivem bylo, že se gólově prosadily všechny útoky, což bylo založeno na stabilní obraně v čele s výborným brankářským výkonem Matěje Černíka.“
Oba zároveň ocenili podporu diváků, kteří se na zápas přišli podívat. „Sluší se poděkovat všem sledujícím za podporu, včetně našich mladých nadějí, kteří nás přišli podpořit do vzkvétající Niko arény,“ reagoval Michal Gandalovič na to, že kromě rodičů utkání tentokrát sledovali i trenéři a celá řada hráčů z nižších kategorií klubu.
Toto vítězství bylo po výhrách 7:4 v Letňanech a 7:2 se Žižkovem už třetí v řadě, čímž se třetí Hvězdě muži přiblížili na pouhý jeden bod. Do konce sezony jim nyní zbývají už jen čtyři zápasy, ten nejbližší odehrají v sobotu v Berouně. Tak je přijďte podpořit i tam!

Příští domácí utkání

Muži | Sobota 03.10.2020