Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vladimír Dohnal: všichni mladí brankáři udělali veliký pokrok

04.05.2020 | Matěj Černík

Poměrně specifickou oblastí v ledním hokeji je trénink brankářů. V našem klubu mají gólmany na starosti už druhým rokem trenéři z projektu Goalie Service, zejména Martin Michajlov, brankář pražské Slavie, a jeden ze zakladatelů projektu, Mgr. Vladimír Dohnal, se kterým jsme si povídali tentokrát.

Jak projekt Goalie Service vznikl?

Krátce po skončení mého angažmá v klubu Piráti Chomutov jsem přemýšlel, co dál. Oslovil jsem svého bývalého spolupracovníka právě z Chomutova, pana Josefa Bruka (mimo jiné osobní trenér Dominika Haška), zda-li by měl zájem spolupracovat na vytvoření nové brankářské školy. Vzhledem ke svému věku to s díky odmítl, ale spojil mě s jedním ze svých bývalých svěřenců Petrem Přikrylem, který právě začínal trenérskou dráhu v Litoměřicích. Po prvním setkání jsme si potvrdili, že naše filosofie a vize se shodují a založili jsme Goalie Service. Po roce fungování jsme oslovili Romana Málka, který se k nám připojil a doplnil tým hlavních trenérů. Postupně jsme oslovovali další trenéry nebo brankáře, kteří se do projektu zapojují. Na našich akcích nebo v klubech, se kterými spolupracujeme, nám za šest let fungování prošlo rukama zhruba 500 brankářů od nejmenších až po brankáře NHL.

Jak jste se dostali k trénování brankářů v klubu HC Smíchov 1913?

Ke spolupráci mě oslovil šéftrenér klubu pan Gandalovič, kterého jsem znal ještě z dob svého aktivního hraní. Chtěl trochu rozvinout přípravu brankářů tady v klubu. Nabídl jsem mu propojení s trenéry z naší brankářské školy. Díky tomu své vědomosti a zkušenosti předávají kromě mě i Jakub Skuhrovec, výše zmiňovaný Martin Michajlov a krátkodobě vypomáhají i další trenéři našeho projektu. Jsem také rád, že se do našeho trenérského štábu zařadil odchovanec klubu Matěj Černík.

Je trénování brankářů na Smíchově v něčem specifické?

Napadají mě dvě věci – pozitivní je, že můžeme mít speciální brankářský trénink, nikoliv pouze trénink s týmem, v rozumném odpoledním čase, to v jiných klubech není běžné. Negativně vnímám absenci vlastního stadionu, to bude klubu vždy bránit v rozkvětu.

Spolupracuje se vám dobře s klubem a ostatními trenéry?

S klubem je spolupráce příkladná, trenéři a všichni kolem dobře pochopili, jak důležitá je pravidelná a systematická příprava brankářů a dokázali vyhovět všem našim přáním a podmínkám.

Jak teď zvládáte tréninky, když je není možné uspořádat klasickým způsobem?

To, jak tréninky zvládají by možná byla spíše otázka na naše brankáře. Pro mě „trénování“ v této době znamená každotýdenní tvorbu tréninkového plánu, který všichni zvládnou v domácích podmínkách. Připravuji cvičení, která budou brankáře bavit a budou je i systematicky rozvíjet. Také se snažím, aby se cvičení neopakovala, což je důležité z psychologického hlediska.

Jak byste zhodnotil naše brankáře v letošní sezoně?

Letos jsem pracoval hlavně s mladšími kategoriemi, ty starší jsem vídal pouze při záskocích na speciálních brankářských trénincích. Všichni mladí brankáři udělali velký pokrok, mohu říct, že si osvojili většinu bruslařských technik i techniku jednotlivých zákroků. Vždy, když začínáte v novém klubu, nějakou dobu trvá, než si brankáři na vaší „výuku“ a vedení zvyknou a práce, kterou jste s nimi udělali, se začne projevovat. Líbí se mi, že většina brankářů v klubu chodí na náš trénink s nadšením, a právě díky tomu mohu říci, že si spolupráci užíváme.

 
Utkání
Muži | Sobota 22.02.2020
HC Berounští medvědi - HC Smíchov 1913
3:8 (0:3, 2:2, 1:3)
 
Junioři | Neděle 23.02.2020
HC Smíchov 1913 - SK Sršni Kutná Hora
5:6 sn (3:1, 0:2, 2:2, 0:1)
 
Dorost | Neděle 23.02.2020
HC Domažlice - HC Smíchov 1913
15:2 (6:0, 8:0, 1:2)
 
Starší žáci | Neděle 16.02.2020
HC Benátky nad Jizerou - HC Smíchov 1913
5:5 (2:1, 1:4, 2:0)
 
Mladší žáci | Neděle 16.02.2020
HC Benátky nad Jizerou - HC Smíchov 1913
2:6 (0:2, 0:2, 2:2)
 
5. třída | Pátek 14.02.2020
HC Smíchov 1913 - HC Kobra Praha
2:11 (1:5, 1:5, 0:1)
 
Aktuální články
Známe termíny soustředění

Prázdniny sice ještě ani nezačaly, ale už teď může mít každý naplánované dvě letní hokejové akce pod hlavičkou HC Smíchov 1913; po...

 
Na letní kempy máme stále volná místa!

Máte už program na léto? Jestli ne, přihlaste se na letní kempy HC Smíchov! První se koná 1. – 3. 7. na zimním stadionu v Benešově a je...

 
Radek Uhlíř: učebnici matematiky jsem občas musel vytáhnout i v trenérské kabině

Radek Uhlíř je jedním z nejvšestrannějších lidí v klubu; hraje za mužstvo juniorů, kde jednu dobu zastával dokonce funkci kapitána, je...

 
Muži: z outsidera týmem, který umí porazit každého
 
Mladší žáci: úspěšný ročník hokejově dospívá
 
Co dělat, když není co dělat?
 
5. třída: hráči v nové kategorii se v mnohém zlepšili
 
V létě zpět do formy na kempech HC Smíchov 1913
 
Prvňáci zakončili sezónu turnajem v Černošicích
 
Zrušení tréninků a uzavření zimního stadionu
 
Bannery
 
HC Smíchov 1913 - kontakt: gandalovic@hcsmichov.cz RSS