4. třída: stříbrný hattrick!

20.04.2018 | HC Zbraslav

Na závěr sezóny se 4. třída zúčastnila 4 turnajů. Všechny byly velice vyrovnané a mnohdy rozhodovalo o pořadí až skóre.

Na prvním turnaji v Klatovech (Účastníci: Klatovy, Zbraslav, Motor Č. Budějovice, Lvi Č. Budějovice, Plzeň Wolves, Tachov) se štěstí nepřiklonilo na naší stranu. Utkání byla velmi krátká, hrálo se pouze 2 x 15 min. hrubého času. Po třech remízách a dvou prohrách obsadil náš tým nepopulární poslední místo.

Náladu jsme si tak spravili na dalších 3 víkendových turnajích, kde jsme posbírali samé stříbrné medaile.

První placka cinkla v Táboře, kde se hrálo 2 x 15 min čistého času, každých 15 min počítáno jako jeden zápas. Nestačili jsme pouze na Uničov, se kterým jsme v první části prohráli 0:1 a ve druhé remizovali 0:0. Vyrovnané zápasy byly i s Jihlavou a Táborem. Potěšila také individuální ocenění. Konkrétně druhé místo Davida Hoznourka v rychlosti střely (69!), „nejlepší obránce“ pro Jirku Kamase a zařazení Davida Huka do All Stars turnaje. (Konečné pořadí: 1. Uničov, 2. Zbraslav, 3. Tábor, 4. Dukla Jihlava, 5. Kometa Brno, 6. Rytíři Kladno)

Další turnaj se konal v Děčíně. Systém bodů byl za každou třetinu (3 x 18 min hrubého času), navíc bod za nájezdy. V těch se nám dařilo výborně, přemožitele jsme našli pouze v týmu z Hronova. I těchto 5 bodů z nájezdů nám dopomohlo ke stříbrné příčce. Zápasy byly většinou také vyrovnané a tak byl turnaj napínavý až do posledního souboje. O zlato nás opět připravil výborný tým z Uničova, i přesto, že jsme si ze vzájemného utkání odnesly 4 body ze sedmi možných. (1. Uničov, 2. Zbraslav, 3. Děčín A, 4. Wikov Hronov, 5. Česká Lípa, 6. Sokolov, 7. Děčín B)

Poslední turnaj sezony jsme absolvovali na pražské Slavii. I když byli děti i rodiče na konci dlouhé sezóny unaveni, sebrali jsme poslední síly a všechny zdravé hráče a vyrazili do Edenu. Rodiče, vybaveni bubny a trubkou, podporovali své ratolesti, jak jen mohli. Další medaile byla odměnou. Hrálo se 2 x 15 min čistého času a tentokrát se body počítaly klasicky za celý zápas. Utkání byla napínavá a spousta jich skončila remízou. S dalšími dvěma týmy jsme se po sečtení bodů dělili o pomyslnou druhou příčku. A tak přišlo na řadu počítání vzájemných zápasů. Hubenou, ale poctivě vybojovanou výhrou 1:0 nad Spartou a bezbrankovou remízou s Ústím, jsme tak brali stříbro my. (1. Sokolov, 2. Zbraslav, 3. Sparta, 4. Ústí nad Labem, 5. Havlíčkův Brod, 6. Soběslav, 7. Slavia)

Na podrobnější výsledky nejen z turnajů, ale i celé sezóny, se můžete podívat na našem webu: http://www.hczbraslav.cz/guestbook/detail/id/11

Unaveni, ale spokojeni jsme uzavřeli úspěšnou sezónu. Nutno vyzdvihnout, že tým velice podrželi oba šikovní brankáři Jakub Völfl a Tomáš Mattanelli a za to jim náleží obrovský dík.

Těšíme se na další sezónu, kdy se spojujeme s kamarády z r. 2007 do kategorie „mladší žáci“.

Muži | Čtvrtek 18.01.2018
HC Slavoj Zbraslav - HC Hvězda Praha