Výživa sportovce

Základní pravidla stravování pro sportovce jsou velmi jednoduchá.

• Minimálně jednu až dvě hodiny před sportováním bychom neměli už vůbec jíst.
  • Poslední jídlo před plánovaným sportovním výkonem by určitě nemělo být tučné a mastné. Vhodné jsou těstoviny, rýže, zelenina a ovoce.
  • Nutnost je dostatečný přísun tekutin před, po i v průběhu fyzické zátěže.
  • Pít by se měla především čistá neperlivá voda. Rozhodně nejsou vhodné slazené nápoje.
  • Po skončení sportovní aktivity minimálně hodinu nepřijímat žádnou stravu s jedinou výjimkou, ovoce - obsahuje sacharidy, které slouží k doplnění energie
  • První jídlo po fyzické námaze by opět mělo být lehké. Například zeleninový salát.
  • Jídlo bohaté na bílkoviny je vhodné přijímat nejdříve dvě hodiny po ukončené sportovní aktivitě.

HC Slavoj Zbraslav - kontakt: david.simon@esports.cz RSS