Hokejová výstroj

Tati a mami!
Tady máte návod, jak mi vybrat správně výstroj, abych mohl pořádně trénovat a hrát hokej!

Hokejka – Měla by být juniorská, v obchodech vám poradí. Juniorská proto, aby se mi lépe držela v rukou, má totiž užší průměr. A když je kompozitová, tak není tak tvrdá a mě když dostanu prudkou nahrávku, nebrní ruce. No a určitě by neměla být moc vysoká. Když nemám brusle tak mi ji uřízněte někde v úrovni špička – kořen nosu. Na bruslích bych ji měl mít mezi bradou a špičkou nosu.

Brusle – Ty by mi měli sedět dobře. Může tam být malinko místa, kdybych vyrostl. Ale neměla by se mi v nich hýbat noha, když je zavážu. A u utahování tkaniček mi můžete nechat první dírku od shora volnou (viz. obrázek). To proto, abych se mohl v bruslích lépe pokrčit, jsou tvrdé a já ještě nemám takovou sílu.

Suspenzor – Chrání mé choulostivé části. Ale dávejte pozor, je jiný suspenzor pro kluky a jiný pro holky.

Chrániče holení – Měli by dobře padnout, proto by neměli být větší, aby mi nevadily při bruslení. Hlavně ne malé, ty by mě neochránili! Na začátku budu potřebovat poradit, který patří na levou a který na pravou nohu.

Štulpny – Navlékám si je přes chrániče holení.

Kalhoty – Měly by být tak akorát. Velké, ale ne moc aby nebránili pohybu a ne příliš malé, ty mě neochrání. Když mi budou padat, můžu na nich mít kšandy.

Chrániče ramen – To samé jako u kalhot.

Chrániče loktů – Opět platí velké, ale ne příliš, ale ani ne moc malé. Hlavně musím dávat pozor, jestli si dávám levý chránič na levou ruku a pravý na pravou!

Chránič krku (nákrčník) – chrání krk, aby mě do něj nesekli nebo mi do něj neřízli bruslí. Měl by být pevný, aby něco vydržel.

Rukavice – Chrání mi ruce a držím v nich hokejku. Takže mi nesmí být malé, ani příliš velké. Prsty by se neměly tlačit ven, ale nesmím je mít jen do půlky rukavic.

Helma – Tak ta je hodně důležitá. Chrání mi hlavu. Měla by mi sedět, neměla by mě tlačit. Do 18 let na ní musím mít podle pravidel košík, aby mi chránil obličej. Je dobré mít na helmě zarážky, které nedovolí košíku, aby my při nárazu bouchal do brady.

No a to je všechno. Kdybyste chtěli s něčím poradit, tak se určitě zeptejte pana trenéra! On vám určitě dobře poradí!

Děkuju, že mi výstroj pomůžete vybrat a upravit tak, aby mi seděla. Bude se mi s ní potom hrát mnohem líp a navíc mi půjde se učit nové věci na tréninku rychleji a lépe!

Váš malý hokejista

A NEZAPOMEŇTE KUPOVAT ZBRASLAVSKÉ BARVY! (bílá helma, černé rukavice, černé kalhoty)

Příští zápasy
Muži | Sobota 18.11.2017