Historie a úspěchy

Zbraslav – místo soutoku řek Vltavy a Berounky. To je místo, ke kterému se vztahují počátky našeho hokejového klubu. Nejdříve se hrál bandy hokej, v roce 1913 pak vznikl klub SK Zbraslav, který začal hrát tzv. „kanadský hockey“.

V roce 1928 vyhrál klub titul „mistra českého venkova“. V tomto období působil v klubu i reprezentant ČSR – ak. arch. Bohumil Steigenhofer, který byl součástí národního týmu v letech 1924 – 1932. Okupace činnost klubu nepřerušila. V roce 1947 na nově otevřeném přírodním kluzišti před 3000 diváky, se náš tým utkal s národním mužstvem Belgie, zápas skončil remízou 5:5. V roce 1950 obdržel pozvánku do národního týmu další hráč z našeho týmu – Miloslav Pašek.

Klub se dále rozvíjel, v klubu hráli muži, dorostenci, žáci, na úrovních krajských a divizních soutěží. V roce 1991 se tým zúčastnil týdenního výjezdu do Anglického Bristolu.

Byla zahájena i výstavba domácího zimního stadionu, ale bohužel nebyla dokončena, proto je naším domácím stadionem ZS Nikolajka na pražském Smíchově. Po roce 1997 muselo klub opustit velké množství hráčů. Klub ale nezanikl, ovšem nejstarší kategorie nebyly v klubu zastoupeny. Postupem času se klub opět rozvíjel, přes mladší žáky, starší žáky, juniory až při 100-letém výročí našeho klubu byl obnoven opět tým mužů.

Úspěchy klubu:

A-tým :

2012/13 – 1. Místo v krajském přeboru Prahy, výhra v kvalifikaci o baráž do 2. ligy

Junioři:

2015/16 – 1. Místo v krajské lize juniorů a postup do ligy juniorů

2012/13 – 2. Místo v krajské lize juniorů

Dorost:

2012/13 – 1. Místo v krajské lize dorostu a postup do ligy staršího dorostu

Starší žáci:

1996/97 – vítězství  přeboru Prahy starších žáků

Úspěšní odchovanci klubu:

Dominik Furch – brankář, který momentálně hraje v ruské KHL za Avangard Omsk. Do seniorského hokeje nakoukl v dresu pražské Slavie, s níž hned vyhrál mistrovský titul. Několik startů nasbíral také v první lize. Na svém kontě má několik startů v mládežnických, ale i v seniorské reprezentaci ČR.

Radek Míka – obránce, který si připsal startů v druhé, v první lize, ale také v extralize. Do nejvyšší soutěže se dostal v na několik startů v dresu HC Sparta Praha. Několik sezón pak hájil barvy zlínských beranů. Momentálně působí ve Francii.

Samantha Kolowrat – obránkyně, která hrála v dorosteneckém týmu, kterému se povedl postup do ligy staršího dorostu. Momentálně hájí barvy týmu University of Vermont, v USA. Na svém kontě má několik startů za ženskou reprezentaci ČR. Byla také členkou bronzového týmu z mistrovství světa U18 v Budapešti v roce 2014.

Jan Kern – mladý útočník, který působil v pražské Slavii, kde nasbíral několik startů v první lize. Působil v pražské Spartě, kde si připsal první start v nejvyšší soutěži a také první gól. Objevil se v několika mládežnických reprezentacích. Je vítězem turnaje Memoriál Ivana Hlinky 2016. Nyní působí v týmu Dubuque Fighting Saints v zámořské USHL.

Příští utkání
Muži | Středa 13.02.2019
HC Slavoj Zbraslav - HC Sokol Žižkov

Junioři | Neděle 24.03.2019
HC Letci Letňany - HC Slavoj Zbraslav

Dorost | Sobota 23.03.2019
SK Sršni Kutná Hora - HC Slavoj Zbraslav

Starší žáci | Neděle 24.03.2019, 12:00
HC Poděbrady - HC Slavoj Zbraslav

Mladší žáci | Sobota 23.03.2019
HC Poděbrady - HC Slavoj Zbraslav
2:9 (0.4, 0:3, 2:2)

Vítězství na Silver Cupu 2019

Třetí třída vybojovala na závěrečném turnaji sezóny pohár za první místo!

Židla Cup 2019

Čtvrťáci přivezli bronz ze skvěle obsazeného turnaje "Židla Cup 2019"

Turnaj bratří Kobranovových v Černošicích

Třetí třída reprezentovala HC Slavoj Zbraslav na turnaji bratří Kobranovových v Černošicích. "A" tým vybojoval bronzové medaile.

Členská schůze

Skvělý závěr sezóny

Chodovar cup 2019 - 3. třída

HARFA CUP 2019

Týden hokeje na Nikolajce

Mladší žáci měli zlaté vánoce!

Medaile na závěr roku